JAKO CAFE TADIM

Sevgili @fatmasamsayilmaz,@tarcinevents daveti ile Koşuyolu’nda yeni açılan Jako Cafe’de sevgili blogger arkadaşlarımız ile öğle yemeği tadımındaydık.Güzel havayı ve mekanın bahçesinin keyfini lezzetli yemekler eşliğinde sürdük.

İlk tadım yemeğimiz SÜTLÜ MISIR ÇORBASI oldu.İçinde tane mısır ve beşamel sos bulunan bu çorba tam benim damak tadıma göreydi.

Sırayla yemekler önümüze gelmeye başladığında önce göze sonra midemize hitap etmeye başlamıştı.Şefin özel sosu ile hazırlanan JAKO BURGER XL,inanın tek başınıza tüketebileceğiniz bir burger çeşidi değil.Tavsiyem iki kişi burgeri paylaşmalısınız.

Güzel bir sunum,harikulade bir lezzet daha midemizi şenlendirdi.Karışık ızgara,içinde pirzola,bonfile,köfte,,ızgara patates ve haşlanmış sebzelerle sunum edilen servis tabağı inanın çok lezzetliydi.

Jako Cafe’nn mönüsünde sırada incecik hamuru ve bol malzemesiyle,sebzeli ve etli iki çeşit pizza tatma imkanımız oldu.Pizza konusunda şefimiz gerçekten çok başarılıydı.

Jako Cafe’nin diğer spesyali JAKO LAZANYA,çok doyurucu olduğu kadar enfes bir lezzet olması gözlerden kaçmadı.

Zengin tatlı çeşitlerinden seçim yapmakta bir hayli zorlandık.Bizim tatlı tercihimiz DONDURMALI İRMİK HELVASI oldu.Bu da ben ve arkadaşlarımdan tam not almıştı.

Jako Cafe’nin kendine özgü sunumu ile tatmanızı istediğim bitki çaylarından bahsetmek istiyorum.Eğer bitki çayı sevenlerdenseniz,Yaseminli Yeşil Çay,Papatya Çayı seçenekler arasında bulunuyor.Sunumda gelen bitki çayının özelliği,kum saati geldiği zaman kum saati dolana kadar çayınız demlenmiş oluyor.

Jako Cafe’de davet,doğum günü,özel toplantılar için rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.Dünya mutfağından,zengin menüsünün lezzetlerini tadarken yemyeşil bahçenin keyfini sürmeyi unutmayın derim.

Bu mekanı tanımamıza vesile olan sevgili Fatma Samsayılmaz’a mekanda bizleri güleryüzü ile ağırlayan Beyhan Hanım ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.Mekan tavsiyelerim devam edecektir.

Adres:JAKO CAFE-Koşuyolu Cad.

No:94

Koşuyolu

Bir Cevap Yazın